VSTUPNÍ POHOVOR + 1.HODINA

...která bude Vaše cesta?

Jak probíhá vstupní pohovor?

 

Při našem prvním setkání, na které Vás pozvu mimo vyučovací hodiny, si nejdříve popovídáme o tom, proč a co byste se chtěli naučit kreslit. Pro tuto speciální příležitost mám připravený krátký dotazník, abychom si ujasnili Váš záměr, kam byste si přáli v kreslení a tvorbě směřovat. Nemusíte se ničeho obávat, není to žádný test inteligence, natož test vyřazovací. Bude sloužit mně i Vám v budoucnu, abychom neztratili směr a případně ho mohli v průběhu Vaší práce aktualizovat a změnit podle Vašich vyvíjecích se schopností a přání. Zároveň Vás seznámím s tím, co si na kreslení pořídit za pomůcky a vysvětlím Vám, co k čemu slouží.

Co s sebou na pohovor?

 

Pokud jste už dříve kreslili, určitě s sebou doneste své předchozí kresby, ráda je uvidím. Nemusíte se bát kritiky, ani se stydět, že jsou to x-let staré práce. Pomůžou mi udělat si představu o Vašem rukopisu a předchozím vývoji.

Co se naučíte na první hodině?

 

Když se rozhodnete do kurzu nastoupit, tak ať už teprve začínáte, nebo už máte něco odkresleno, tak při první hodině se věnujeme seznámení s technikou visování - tj. jak správně "naměřit" perspektivu.

 

Často se stává, že i ti, kteří už nějaký čas kreslí, visování neznají. Nebo znají, ale nevyužívají celý potenciál této skvělé pomůcky. O visování se totiž můžete v realistické kresbě opřít kdykoliv v průběhu let.

Co budete kreslit?

Vaše první kresba u mne bude mít prosté zadání: nakreslit tužkou jednoduchý hranatý předmět. Ať už to bude třeba krabička, kniha či stolek, budete se na něm učit umístit předmět do formátu a správně ho navisovat. 

 

V následujích lekcích se potom tato kresba propracovává, osvojíte si techniky práce s tužkou, rozlišování jejích tvrdostí, práce s plastickou gumou,  šrafování a umísťování světla a stínu. Výsledkem po několika prvních lekcích (obvykle po šesti dvouhodinových návštěvách) by Vám měla být realisticky dobře zvládnutá kresba. Jakkoliv se může takový jednoduchý objekt jevit nezajímavý, je to nezbytná průprava. Protože kdo chce jednou kreslit portréty a jiná, složitější témata, musí být schopný nakreslit i něco tak jednoduchého, jako je krabička, přesvědčivě a správně.

kurzy kresby

Papírové krabička - první kresba mojí dlouholeté klientky Moniky Veselé. Další Moniky práce můžete vidět v její galerii >