Veronika Zívalová

Radost, že rozvíjím svůj talent

Veronika mne oslovila v červenci 2020 s tím, že se jí líbila moje nabídka individuálních kurzů. Od nich si slibovala jednak intenzivní přípravu ke studiu na ADI v Praze, kam měla v říjnu toho roku nastupovat, jednak i znalostní základ, který by jí pomohl rozvinout její výtvarné nadání takovým směrem, který bude jejímu srdci nejbližší. 

Velmi ráda jsem se Veroniky ujala – její předchozí práce vykazovaly talent, pečlivost a specifický jemný styl, který mi byl velmi blízký. A Veroničina radost z progresu a nadšení pro věc, které jsme při výuce sdílely, byly (a stále jsou) strhující i pro mne. 

Dohodly jsme se, že ji provedu všemi oblastmi kresby a seznámím se všemi technikami – a že to nebude spolupráce jen na pár měsíců nám vyplynulo už při pohovoru. 

„Je to takový Rolls-Royce mezi kurzy kreslení! Takže, pokud hledáte opravdu kvalitní přístup lektora a zdroj informací, jste na správném místě :-)! Po 2 letech Bářiny výuky jsem stále nadšená a neměnila bych, protože na rozdíl od konkurenčních kurzů je tenhle komplexní a opravdu výrazně mě v kresbě posouvá.“

Veronika Zívalová

Práce + odborné vedení = booster Vašeho talentu

Neuvěřitelné je, že za tři roky při 3 hodinách individuálky týdně zvládla Veronika látku, kterou jiní procházejí 4-6 let. Na tom má podíl její talent a obrovská píle. 

Kromě kresby jsme se s Veronikou zaměřily i na seznámení s malbou akrylem, což se jí rozvinulo ve zdá se osudovou lásku. V červnu 2023 tak uzavřela studium na ADI právě v ateliéru malby bakalářským titulem.

V rozvoji svého talentu pokračuje u mne v kurzu dál a byť se po třech letech studia rozhodla, že se výtvarným uměním živit nechce, tak coby koníček, který miluje a baví jí se v něm realizovat, si výtvarnou tvorbu nechá. Já jí k tomu velmi ráda poskytnu zázemí. Protože kdo ví, třeba se jí to jednou změní a bude svůj talent chtít sdílet se světem.

Veroniky „The Best Of“

Zde najdete Veroniky vybraná díla s mým komentářem.

Lilie

2021, akryl na plátně, velikost 50×50 cm

Verču jsem na této malbě učila, jak namalovat obraz jen za použití třech základních barev, jak používat lazury, jak mezi sebou barvy blendovat, kdy využívat jen suchý štětec apod. Pro představu – byla to Veroniky první malba barevným akrylem (předtím namalovala jen dva černobílé) a bylo to 40 hodin trvající dobrodružství, při němž Verča s každým dalším zásahem a vrstvou barvy odkrývala, co všechno akryl člověku dovolí a jak celá ta magie malby vlastně funguje.

Magnolie

2021, akryl na plátně, velikost 40×60 cm

S Veronikou jsme na její přání začaly na jaře 2021 trénovat vedle kresby i malbu. Protože Veru se mnou zrovna procházela kapitolou květin, bylo logické na toto téma navázat – Verča si vybrala tuto magnolii. Nácvikem práce s vrstvením, přechody a lazurami jsme odstartovaly seznámení s malbou akrylem. Jako vhodný na toto cvičení považuji černobílý akryl, protože je to na začátek menší sousto než budování prostoru barvami. A po 20 hodinách bylo vymalováno. Na první malbu celkem solidní výsledek, co myslíte?

Šachy

2020, tužka na papíře, velikost A2

To bylo tak, Veronika nastoupila ke mně do kurzu někdy v srpnu. A protože čas běžel rychle a Vánoce byly v září v podstatě už skoro za dveřmi, dostala Veronika – zamilovaná do kresby i do svého přítele šachisty – nápad na VELKÝ dárek. Nakreslit specifickou šachovou situaci, pro jejího přítele prý jednu z nejoblíbenějších. Jelikož jsme v té době zrovna podobnou obtížnost námětů trénovaly, tak se potkalo příjemné s užitečným a i přes nepřízeň koronaviru Veronika stihla dílo dokončit, zarámovat a svého přítele dojmout u vánočního stromku. Prostě happy end!⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Veroniky vývoj

Prohlédněte si průřez toho, čím Veronika prošla v průběhu let studia kreslení.