Online kurz

Talentovky

Abyste to úspěšně zvládli!

  • Chystáte se na talentovky na uměleckou SŠ či VŠ
jak se připravit na talentovky

Komu je balíček Talentovky určen a co obsahuje?

Potřebujete se úspěšně připravit na talentovky a hledáte srozumitelné a komplexní podklady? Tento balíček je poskládán tak, aby zazdrojoval nejběžnější rozsah požadavků talentových zkoušek na střední umělecké školy v ČR a vyjde vstříc i požadavkům některých VOŠ či VŠ.

Ač má každá škola svoje specifické nároky, dá se říct, že v jistém základu se shodují. Co se tedy běžně kreslí na talentovkách?

Zcela jistě budete muset umět správně Vystínovat či vyšrafovat v perspektivě nějakou tu krabici/ stolek/ sokl, k čemuž může být přistaveno nějaké oblé Základní těleso (válec, kužel, koule apod.), případně nějaká Věc kolem nás (např. Konev apod.). Často na talentovkách bývá i Přírodnina, celé to leží na Drapérii a Vy to budete muset nakreslit za krátký čas Skicováním. K tomu všemu si ještě umět poradit s tím, aby Zátiší mělo nějakou Kompozici. Navíc každá škola či ateliér to po Vás bude chtít nejspíš jiným médiem, proto je součástí balíčku i Přehled technik.

V případě, že by Vaše vysněná škola měla vyšší nároky než tento balíček obsahuje, můžete Talentovky samozřejmě upgradovat.

Co dostanete:

7 500  / roční členství

Obsah balíčku

0. Pomůcky Ano
1. Začínáme kreslit Ano
2. Jak stínovat a šrafovat Ano
3. Jak popsat tvar Ano
4. Elipsy a válce Ano
5. Ostatní základní tělesa Ano
6. Shrnutí a pár tipů na cestu Ano
7. Tělesa ve věcech kolem nás Ano
8. Drapérie Ano
9. Rostliny a přírodniny Ano
10. Skicování & Freestyle Ano
11. Kompozice, Zátiší , Krajina Ano
12. Perspektiva pro výtvarníky Ne
13. Základy portrétu Ne
14. Úvod do figury Ne
15. Přehled technik Ano

Jako věkem netypický účastník (32 let) tohoto kurzu s bohatými zkušenostmi se samostudiem z různých oborů, byl letní intenzivní kurz pro mě osobně poměrně netradiční formou studia. Nicméně jsem se to rozhodl vyzkoušet, protože jsem cítil, že moje studium kresby potřebuje nabrat nový směr, abych se výrazně posunul a případně složil talentové zkoušky.

Ač kurz trvá týden, je intenzivní a je především na člověku, kolik z toho dokáže vytěžit. Součástí balíčku je totiž přístup k online kurzu Talentovky, který je opravdu nabitý informacemi. Vše je navíc velmi logicky a přehledně uspořádáno. V mém případě jsem měl možnost přistoupit k online kurzu velmi svědomitě a projít ho celý těsně před začátkem akademie. V letní akademii už vlastně procvičujete to, co jste měli možnost online nastudovat. Tady přichází vhod intenzita, kdy máte možnost upevnit základy všech nově nabytých znalostí a získat feedback. Celý tento proces má podle mého názoru synergický efekt, který dá vašemu kreslení pořádný booster a je těžší ho dosáhnout při běžném typu studia.

Co najdete v balíčku

Často kladené otázky

7 500  / roční členství