1) Základní tělesa: Proč jsou důležitá


Válec, kužel, koule, anuloid. Víc jich řešit nebudeme, protože to není potřeba. Přesto tuším, že i tak Vám jich možná připadá až moc vzhledem k tomu, jaká se jeví, že to bude asi zábava, že ano :)).

Možná si dokonce řeknete něco ve smyslu "Ježiš, geometrie, to nééé..." nebo "Tím se nechci zdržovat, už chci kreslit to, co mne baví!" apod.

Popravdě řečeno, většina lidí, co se chtějí učit kreslit, touží po schopnosti vyjádřit ta nejzábavnější témata - portréty, postavy, přírodu. A to většinou pokud možno hned. Málokdo opravdu vyloženě touží umět kreslit drapérie či prosté předměty. Natož pak se trápit se základními tělesy, že ano. Pokud vyloženě nemáte obsesi v geometrii, tak Vám mohou připadat základní tělesa prostě jen jako STRAŠNÁ NUDA...

Nechci Vás přesvědčovat, abyste začali geometrii milovat. Nicméně se Vás chci pokusit nalákat, abyste ji i přes zdánlivou nudnost a přísnost vzali na vědomí.

Prostě proto, že se skrývá všude! I proto Vám tu přináším nějaké ty agrumenty v podobě pár obrázků. Ty jsem pro své studenty nakreslila, abych vytvořila podmínky pro alespoň zárodek lásky k základním tělesům :).

Třeba trošičku i Vás navnadí tyto ukázky na studium skrze tento miniseriál na téma "Základní tělesa". K jehož přečtení Vás tímto zvu :).

Mějte se krásně!

Vaše

Bára Maštrlová.

#základnítělesa #kužel #koule #anuloid #válec

1 941 zobrazení