PŘÍPRAVA NA TALENTOVKY

Příprava na talentové zkoušky

Je určena:

- každému, kdo se chystátá na talentovky na uměleckou SŠ či VŠ

 

Kdy se začít chystat:

- přijímačky na umělecké SŠ i VŠ probíhají v lednu, přihlášky mají termín odevzdání cca koncem listopadu. Začít se ale chystat na talentovky v listopadu je přece jen trochu pozdě. Rozhodně je lepší se začít chystat a trénovat kreslení s poněkud větším předstihem. 

 

Podle Vaší aktuální situace společně najdeme individuální řešení, které Vám pomůže Vašeho životního cíle dosáhnout! Prohlédněte si ORIENTAČNÍ TABULKU>, abyste si udělali představu o tom, které řešení je pro Vás vhodné.

 

Náplň:

- je daná podle toho, zda se hlásíte na SŠ nebo na VŠ - na SŠ se jedná především o nácvik základních témat (zátiší, drapérie apod.), na VŠ pak navíc perpsektiva, portrét, anatomie atd.

Obdržíte:

unikátní výukové materiály, konzultace volných prací, pomoc s přípravou portfolia a domácí úkoly. V ceně jsou zahrnuty základní pomůcky (baličák, tužky, uhly, gumy), ostatní pomůcky si klienti zajišťují sami.

 

Nevíte si rady? Objednejte se na bezplatnou vstupní konzultaci, kde si spolu probereme, jak postupovat, abyste došli ke splnění svého snu!

Objednejte se na konzultaci!

ORIENTAČNÍ TABULKA

​ČAS DO PŘIJÍMAČEK

ŘEŠENÍ

ŠANCE

3 roky

(ideální)

nejlepší čas se začít chystat, když nepolevíte, tak se v pohodě dostanete

1- 2 roky

(optimální)

šance veliké, když budete soustředěně a cíleně pracovat

6 měsíců

(minimální)

3 měsíce a méně

(šibeniční)

šanci ještě máte a ne malou, tak nestůjte a makejte!

jasně, šance tu stále je, ale musíte hooodně kreslit

(a příští rok jsou kdyžtak další přijímačky)

( tabulka je orientační a úspěšné zvládnutí talentovek závisí - kromě dalších okolností - na talentu a pracovitosti studenta )

*Tímto souhlasíte s GDPR a Obchodními podmínkami.*

Co můžete udělat sami pro zvýšení šancí na přijetí? 

 

Když se hlásíte na SŠ: 

1) běžte na den otevřených dveří školy, kterou jste si vybrali. Pokud jste ho prošvihli, tak si sežeňte kontakt na pedagoga, jenž vyučuje obor, na který se hlásíte a poproste ho o osobní konzultaci. 

2) snažte se vyzjistit alespoň orientačně, co je náplní talentových zkoušek, abyste se mohli připravovat na konkrétní úkoly. Na SŠ se většinou kreslí na talentovkách zátiší. 

Když se hlásíte na VŠ:

1) rozhodně si zajděte na konzultaci k profesorovi ateliéru, do něhož se hlásíte. Opravdu se Vám to vyplatí. Zaprvé dostanete zpětnou vazbu na to, s čím se hlásíte a zadruhé zjistíte, jak Vám pedagog lidsky vyhovuje.

2) pobavte se se stávajícími studenty ateliéru, jak probíhá výuka a jak probíhaly přijímačky. Třeba Vám poradí, na co se můžete připravit.