Katky galerie

Katka do kurzu chodí od konce roku 2012 a stihla už hodně práce! Pro svůj talent a píli si zaslouží samostatnou galerii.

 

V prvních dvou letech kreslení si Katka prošla kompletně základy kresby tužkou, aby v průběhu třetího roku vyzkoušela i jiné techniky jako je perko a pastel, do kterých se zamilovala stejně jako do tužky. Ve "čtvrťáku" a "páťáku" si Katka prošla důkladně velkou kapitolu portrétu a v pomyslném šesťáku má před sebou objevování tajů perspektivy pro výtvarníky, experimenty s pro ni novými technikami.

Katka miluje klidné, pozvolné tempo a ráda kreslí zátiší, květiny apod.

 

Katka sama o kurzu říká:

 

"Před lety jsem hledala vhodné lekce kreslení, kde by mne opravdu naučili kreslit a nejednalo by se jen o rychlokurz. Chtěla jsem se učit od základů a stále se vyvíjet. Nic vhodného jsem však nenacházela. Věřím v náhody a ve správné načasování, tak jsem to nechala volně plynout a jen se občas podívala, co je ve světě kurzů nového. Pak jsem narazila na kurz Výuky kresby a hned na stránkách jsem se dozvěděla, že je její kurz i pro mne – začátečníka, který má ohromnou chuť kreslit a snad se tomu i dále věnovat. Do kurzu nyní chodím šestým rokem a doufám, že ještě dlouho budu. První kresbou jsem odstartovala svůj sen a s každou další jsem na sebe pyšnější. Bára je bezvadná lektorka s mimořádným talentem, která nám dává maximum ze svého umu a znalostí, umí nás nasměrovat, když v kresbě tápeme, a povzbudit, když si nevěříme. S kurzem jsem velice spokojená a vím, že jsem si nemohla vybrat lépe."

 

Já Katce děkuji za roky důvěry a trpělivosti, je radost se společně setkávat nad kresbou!

Show More
IMG_5265.jpeg

"Pin-up I."

2020, akryl na plátně, vel. 50x80 cm

Katka kreslí už tak dlouho, že už si vyzkoušela nakreslit všechno od krabice po portrét. A tak nastal čas pustit se do zkrocení barev i štětin štětce na plátně. Neboli malba akrylem a její lazury a dobrodružství objevování efektů co s čím mísit atd. To vše a ještě více si Katka vyzkoušela na svém oblíbeném námětu pin-up girl. A jelikož Matku práce se štětcem opravdu chytla, už po prvním obrázku pracuje na dalším!

"Ruce s knihou a dýmkou"

2018, pastel na papíře, vel. A2

Katka má hrozně ráda zátiší, a tak se rozhodla poté, co strávila docela dlouhou dobu studiem potrétů, nějaký čas věnovat právě jemu. V tomto námětu vyšla z reality, ale upravila si ji po svém. Vyšel z toho zajímavý, skoro až magický realismus. Vydařené dílko!

Kresba zátiší ruce s knihou

"Neteře"

2018, pastel na papíře, vel. A2

Katky dárek k sestřiným narozeninám coby dlouho plánované a také dlouho kreslené velké překvapení. Tento dvojportrét neteří je opět pastelem ve formátu A2. Naštěstí už je po narozeninách, takže už tuto Katky skvělou práci mohu dát online :).   

holčičky.jpg

"Sestra"

2017, pastel na papíře, vel. A2

Katky poslední velká práce je kresba sestry pastelem na formát A2, v níž Katka zúročila roční sbírání zkušeností se základy portrétu. Ve studiu portrétu bude Katka ještě několik měsíců pokračovat, aby tuto oblast poznala opravdu komplexně.  

"Kala"

2016, pastel na papíře, vel. A2

Katky první velká kresba pastelem. Kresba vznikala podle fotky, protože živá květina by nevydržela čerstvá po dobu 3 měsíců, v jejichž průběhu Katka na kresbě pracovala. Což je velká výhoda kreslení podle fotky. Má to však i svá úskalí, která pochopí jen ten, kdo podle fotky už něco zkoušel kreslit. Je totiž bláhové si myslet, že Vám fotka pouze usnadní práci. Naopak Vás může při práci nepěkně potrápit tím, že si nemůžete námět prohlédnout i z jiných úhlů, což je běžné při kreslení podle reálné předlohy. Proto si kreslíř musí pohlídat, aby byl námět prostorově správně pochopený a zároveň, aby kresba samotná měla charakter kresby a nikoliv fotky. Toto všechno se Katce parádně podařilo uhlídat, takže výsledek působí přirozeně a přesvědčivě. A jen pro představu časové náročnosti - Katce kresba trvala 18 hodin čistého času. A to je na první takto propracovanou kresbu pastelem úžasné