Galerie Aleše

Aleš ke mně do víkendového kurzu dojíždí z Hradce Králového od září 2016 a dle mého názoru je náramně talentovný kreslíř. Sám se netají láskou k urbansketchingu a dle mého názoru v něm dřímá velký ilustrátor, kterého Aleš vedle práce patologa a bohatého rodinného života rozvíjí, co to dá.  

Coby autodidakt se kreslení začal věnovat sám již před více než 9 lety. Na spoustu principů si zvládl přijít sám. Nicméně "pálila" ho potřeba pochopit zákonitosti kreslení víc do hloubky a ve zřejmějších souvislostech. Pro nedostatek průpravy v klasické kresbě se totiž cítil nesvobodný a limitovaný v dosahování svých uměleckých záměrů. Proto jsme se dohodli, že ho provedu nácvikem všech základních témat od zátiší přes portrét až k figuře, aby získal jasné opěrné body pro svou volnou tvorbu.

Ráda Vás zde s jeho historí i pokrokem seznámím, protože si to pro svůj talent i práci na sobě opravdu zaslouží :). 

" Na kurz Výuka kresby jsem narazil náhodou na internetu - zaujala mě nabídka víkendové výuky (přes týden nemám na kreslení čas a navíc nejsem z Prahy). Rozhodl jsem se přihlásit a skutečnost překonala moje očekávání: výuka je důkladná, systematická a dobře připravená. Bára je navíc skvělá lektorka s přátelským přístupem, která dokáže člověka pro kreslení nadchnout. Ačkoli navštěvuji kurz necelý rok, cítím již určitý pokrok ve svých kreslířských schopnostech. Díky uvolněné atmosféře je pro mě každá "víkendovka" i skvělou relaxací, na kterou se vždy těším. "

Alešovy domácí práce a Aleš při práci

Alešův progres v rámci kurzu

Aleš si v kurzu prochází - jako ostatně všichni - úpnými základy, kdy se začíná nácvikem jednoduchých plochých (krabice) a oblých (kelímek) tvarů. Jelikož je ale dost šikovný, tak jsem ho záhy pustila ke složitějším námětům a docela mu dávám zabrat :). Je to pro nás oba úžasné dobrodružství, adrenalin a především skvělá zábava :).

Doporučuji sledovat i Alešův

INSTAGRAM

1/2