Adélky připrava na talentovky

Jasný výtvarný talent patnáctileté Adélky byl rozpoznatelný už z volných prací, které mi donesla ukázat. Ke mně do přípravky na přijímačky se přihlásila s jasným záměrem - připravit se na talentovky na Helichovku a na Hollarku, v obou případech na obor grafický design. A jelikož se u přijímaček na střední školu hodnotí schopnost kresby podle reálné předlohy, začala pořádná příprava na talentovky!

I když ke mně Adélka přišla už na konci června 2016, tak kvůli náročné operaci kyčle si mohla ke stojanu stoupnout až v září. A i přes tento hendikep se na přijímačky zvládla připravit ukázkově - nejen, že se na školu dostala - byla úspěšně přijata na Helichovku, ale navíc byla šestá z dvanácti přijímaných dětí.

To jak, příprava probíhala, můžete vidět na obrázcích. Adélka chodila od září do Vánoc jednou týdně na 3 hodiny individuálně, k tomu jsme přidaly víkendovky během celého LS a posledních pár týdnů před termínem už docházela téměř denně a to včetně vánočních prázdnin, aby se vše stihlo důkladně natrénovat.  

I když už má Adélka talentovky zdárně za sebou, do kurzu chce chodit dál, aby se mohla rozvíjet v tématech, která jí baví a měla tak třeba i trochu náskok, než v září nastoupí do prváku. Já jí v tom rozhodně ráda pomůžu ,-).

Sama Adélka o své zkušenosti s přípravkou říká:

"K Báře jsem začala chodit před půl rokem. Chtěla jsem si podat přihlášku na výtvarnou školu. Na přípravu jsme měly něco přes čtyři měsíce, takže jsme makaly o sto šest. Nevím, zda bych našla člověka, který by byl ochotem strávit se mnou tolik času před přijímačkami jako Bára. Za to moc děkuju :). Často jsem si nevěřila nebo si nevěděla rady, ale Bára je člověk, který vždy pomůže a dodá motivaci pro další kus práce. Čtvrtky s Bárou jsem si moc oblíbila, je to pro mě bod v týdnu, na který se celou dobu těším. Báru už beru jako kamarádku :). I po přijímačkách chodím do kurzu dál. Konečně se věnuji vlastní tvorbě a věcem, které mě zajímají. Bez kurzu bych nebyla tam kde jsem, a hlavně bych nezvládla dvoje talentové zkoušky na skvělé školy :)." 

Ukázka Adélky volných prací

Show More