• Výuka kresby

Portréty ke stažení

Nejen doba online výuky, ale i "pouhé" domácí kreslení s sebou nese potřebu kvalitních předloh. Na internetu se samozřejmě válí spousta krásných fotek. Pro začátečníka však může být náročné si vybrat takovou, podle níž se mu bude i dobře kreslit. Bohužel totiž neplatí přímá úměra, že podle hezké fotky se Vám bude i hezky pracovat. Často pěkný snímek plní svou estetickou úlohu pouze pro samotné médium fotografie a když se pak totéž přenese do kresby, může to vypadat všelijak ;).


Proto jsem dala dokupy malou kolekci portrétních fotek, které mi přijdou pro kresbu vhodné - ať už se jedná o srozumitelnost anatomie obličejových prvků či svícení apod. Prostě fotky, podle nichž si myslím, že se třeba i něco naučíte :). Můžete kliknout sem nebo na obrázek níže - otevře se Vám v novém okně stránka, kde si můžete dle libosti vybrat jakoukoliv fotku. Když najedete kurzorem nad obrázek, zobrazí se ikona šipky, tj. download - po kliknutí na šipku se Vám obrázek stáhne do počítače a Vy se můžete směle pustit do tréninku!


Pakliže by Vás můj výběr neuspokojil, samozřejmě se můžete vydat hledat sami - osobně chodím na www.pexels.com nebo www.unsplash.com .


Tak ať Vám přijdou portréty vhod a hlavně at se dobře kreslí :)!


Mějte se krásně,

Bára Maštrlová


156 zobrazení