Offline kurz

Antropologie umění

  • Zajímá Vás kontext umění v dějinách lidstva?
  • Chcete znát odpověď na otázku, co je to umění?
  • Zajímá Vás, zda je suvenýr z dovolené uměleckým artefaktem?
antropologie umění

O antropologii a dějinách umění nemusíte vědět vůbec nic

Ke každé přednášce obdržíte interní přístup k video-záznamu

Kapacita přednášky je 12-15 lidí

Kurz, který rozšíří Vaši realitu!

Že jste o kulturní antropologii nikdy neslyšeli? V tom případě máte jedinečnou příležitost to napravit! Pravděpodobně zjistíte, že se Vás její témata dotýkají blíž, než tušíte. 

Ve spolupráci PhDr. Kateřina Veleta Štěpánová, MA, PhD. Vám přinášíme tento unikátní kurz, který rozšíří Vaši realitu o antropologický pohled na lidskou kulturu, kreativitu, umění a jeho význam pro společnost. Též Vám poskytne základní přehled hlavních kapitol dějin evropského a světového umění.

  • Kateřina Vám odvypráví všechna hlavní kulturně-antropologická témata nejen poutavou formou, ale především srozumitelnou i pro naprostého laika.
  • Čeká Vás 10 na sebe navazujících přednášek – každá v délce 2,5 hodiny. První část přednášky je věnovaná kulturně-antropologickému tématu (např. téma společensko-kulturních změn) a druhá část je zaměřena na to, jak se dané téma projevovalo v dějinách evropského umění (např. proč oproti renesanční nahotě Baroko preferovalo oblečené lidi).
  • Kurz Vám kromě zásadního rozšíření Vašich obzorů může pomoci si i lépe uvědomit, kým ve výtvarném umění a ve Vaší tvorbě chcete být Vy.
  • Ke každé přednášce dostanete měsíční odkaz na video-záznam, takže se nemusíte bát, že by Vám v případě absence něco uniklo. 

Přijměte tedy pozvání s Kateřinou a jejím kurzem položit dosud nevyřčené otázky i otevřít zapovězená společensko-kulturní témata. Rozhodně se nebudete nudit, to Vám slibujeme!

PhDr. Kateřina Veleta Štěpánová, MA, PhD.

Často kladené otázky